Autologin
Aizmirsi paroli?
 FAQFAQ   MeklētMeklēt   DalībniekiDalībnieki   Lietotāju grupasLietotāju grupas    ReģistrētiesReģistrēties

Minišoseja 2015.! diskusijas
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Post new topic   Reply to topic    Minisoseja.lv Forum Index -> Par Minišoseju
View previous topic :: View next topic  
Autors Message
Kalve
Organizators

PostPosted: Mon Sep 01, 2014 7:16 pm    Post subject: Minišoseja 2015.! diskusijas Reply with quote

Sveiki, Visiem!

Tūlīt jau noslēgsies pirmā sezona.

Kamēr vēl ogles kartas, vēlos dzirdēt Jūsu viedokļus, ko daram nākamgad ?

Turpinam treniņu formātā un pa vakariem, vai gribat tomēr brīvdienās ?

Man personīgi patīk ideja par vakariem, laikus varētu visai sezonai labus pulksteņa laikus sarezervēt un tad forši pēc darba pa trasi pabraukāt līdz tumsai!

Tāpat jautājums par formātu, varētu taisīt braukšanu uz laiku, atsevišķi nodalot auto ar un bez drošības karkasiem, dugoto auto īpašnieki jau šosezon izrādīja interesi, bet kopējais skaits bija pārāk mazs lai to uztaisītu.

Ko par riepām sakat ? Taisam, ka var izmantot visas, kam ir E marķējums, izņemot slikus ?

Kas attiecas uz naudas pusi, rupji runājot, jāsaprot, ka pasākums brīvdienā nebūs lētāks par 85 EUR; un darba dienā tas nebūs lētāks par 25 - 30 EUR.

Jūsu viedoklis mūs interesē un ir svarīgs.

Lūdzu nobalsojam par formātu!
zhoulisr

PostPosted: Tue Sep 02, 2014 4:12 pm    Post subject: Reply with quote

Manuprāt vajag tās pašas klases tik iedalīt visas PRO (ar sporta auto) un ielas.. PRO klasē laist visas karkasu mašīnas, kurām varētu atļaut arī slikus, jo tomēr tas ir sporta auto...
Back to top
View user's profile Send private message
1600R

PostPosted: Tue Sep 02, 2014 11:19 pm    Post subject: Reply with quote

iedalījums pēc tilpumiem ir galīgi garām, kāpēc nevar iedalīt kā tas būtu loģiski??? - līdz 1600cm3
līdz 2000cm3
virs 2000+cm3
Open klase ir ok
Back to top
jvanks

PostPosted: Wed Sep 03, 2014 10:52 am    Post subject: Reply with quote

Mans viedoklis:

1) Vakaru formāts ir ļoti ok, vienīgi jānodrošina, lai treniņu un ieskaites posmu laiki trasē būtu līdz tumsai (nepatīk un neredzu jēgu nakts posmam un braukšanai pa tumsu, kas ir arī dikti bīstami) bet, teiksim izšķirošais posms vai SUPERFINĀLS varētu notikt brīvdienā, kur tad arī tiek apbalvoti laureāti utt. Tāds festiņš visiem.

2) Uzskatu, ka auto ar drošības karkasiem ir jānodala atsevišķā ieskaitē. Pie tam, dugotajā grupā iedalījums pa klasēm varētu atšķirties no ielas mašīnām, jo dugotie pārsvarā ir piesaistīti nacionālajiem čempionātu reglamentiem, kas piemēram, nacionālās klases automašīnas padara minišosejā galīgi nekonkurētspējīgas...

3) Slikus nevajag, ne sportiniekiem, ne ieliniekiem. Lieki, dārgi, bezjēdzīgi. Uzskkatu, ka šogad atļauto riepu saraksts ir ok, ar dažiem izņēmumiem, kurus var atsevišķi atrunāt.

4) Mans piedāvājums dalījumam pa klasēm varētu būt:

Ielas auto:
līdz 1600 (ar domu, ka ar lēnākām un lētākām mašīnām varētu sākt trenēties tie, kas pašā braukšanas iemaņu sākumā un arī cīnīties par labāk vietām).
līdz 2000
līdz 3000
pārējie + turbo.

Sacīkšu auto:
līdz 1600
līdz 2000
visi pārējie + turbo

5) Un vēl - pieļauju, ka pirms ieskaites posmiem labāk ir rīkot nevis vienu, bet vismaz divus treniņus. Īpaši ja sanāk pa tumsu jau lielai daļai braukt, jo tad tie laimīgie, kas paspēj pa gaismu izbraukt ir priviliģētākā stāvoklī, kas nav pareizi.

tas pagaidām no manas puses viss Smile
Timing
Organizators

PostPosted: Wed Sep 03, 2014 5:14 pm    Post subject: Reply with quote

Par klasēm man tad jums uzreiz arī jautājums, par cik biju viens no tiem kam šībrīža sadalījums liekas pareizs:
Kāpēc dalam tieši tādās klasēs, līdz 1.6 un 1.6-2.0?
Saprotu, ka sporta auto tā pieņemts dalīt, bet kāpēc to pašu likt arī ielas mašīnām?

Mazo klasi laižot līdz 1.8 mēs dodam iespēju tur braukt arī automašīnām kā Golf mk2 GTi, kas lielākā klasē būtu nekonkurētspējīgas, bet šeit mazajā klasē iespējams var pacīnīties ar hondām, kam nekas līdz 1.6 īsti līdzi turēt nevar. Klases kopvērtējumā tāpat šobrīd dominē auto ar 1.6 litru motora tilpumiem, tāpēc nedomāju, ka tie 1.8 būtu radījuši būtisku kaitējumu - te vienkārši ir cerības ar to motoru arī drusku par kaut ko pacīnīties.

Klase 1.6 - 2.0, savukārt, būtu Civic Type-R pret Renault Clio (un mk3 GTi), vai tad ne? Pret tiem cīnīties mazāku motoru tilpumu auto īsti nevar, bet liekot šos kopā ar visiem sešcilindru BMW cīņas grupu ietvaros paliek tikai interesantākas - šobrīd 3000 klases kopvērtējumā 3 no top 5 auto ir ar 2.0 motora tilpumu. Vai tiešām vajadzētu tos auto laist klasē ar vājākiem konkurentiem?

Tā kā 3000+ klase īsti popularitāti nav guvusi, to gan jau varētu un vajadzētu apvienot ar OPEN, un atsevišķa klase sporta mašīnām arī liekas saprātīga.

Nepretendēju te uz absolūto patiesību, bet šādi būtu mani argumenti tam, kāpēc klases ir sadalītas tieši šādi, nevis kā pieņemts dalīt sporta auto. Starp citu, igauņu rahvaralli (minirallija ekvivalents) arī šosezon mazās klases pieļaujamo tilpumu palielināja no 1.6 uz 1.8, pieņemu ka stipri līdzīgu argumentu dēļ.
Back to top
VTECforever

PostPosted: Wed Sep 03, 2014 5:23 pm    Post subject: Reply with quote

cik pavērots no malas un dzirdēts viedoklis:
1. ka sportiniekus derētu gan kaut kā atsevišķi padalīt.
2 tilpumu dalījums ir labs, vismaz mainīt no 1800 "-> 1600 nevajag.
3. posmus droši taisīt darbadienās ar mazo dalības maksu. līdz tumsai optimāli.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
jvanks

PostPosted: Wed Sep 03, 2014 10:52 pm    Post subject: Reply with quote

ok, arguments mazajai klasei līdz 1800 ir vērā ņemams, nepadomāju. Lai nu paliek.

Mana doma bija tāda, ka piemēram ja klase ir 2,0 līdz 3,0, tad vienīgie 2,0 auto, kas tajā klasē būs lietojami, būs tikai Hondas. Ja man ir 2,0 Opel, tad man nav nekādu variantu, kā arī, ja man ir 2,0 VW, BMW, un dajebkurš cits auto. Taču negribu sarežģīt situāciju.

Taču, ja taisa sportiniekiem atsevišķu klasi, tad gan ir vērts padomāt par līdz 1600 un līdz 2000, citādāk īsti jēgas piedalīties nebūs lielākajai daļai auto. Tur IR jāņem vērā sporta auto nacionālo čempionātu noteikumi. Kā jau teicu, esmu par sportinieku atdalīšanu no ielas auto.

Varbūt jāpadomā par dugoto auto sacensībām ar kopējo startu, kā FastLap funny race, vai kā tur tas saucās. Iespējams, ka skatītājiem būtu arī interesanti, taču to nevar darbadienas vakarā, to var superfinālā, ja tādu uztaisa.
Kalve
Organizators

PostPosted: Thu Sep 04, 2014 9:30 am    Post subject: Reply with quote

Paldies par viedokļiem, tā turpinam!

Braukšana pa tumsu nenotiek aiz labas dzīves, tas ir piespiedu kārtā jo pa gaismu netiekam šobrīd trasē!

Uz nākamo gadu ja paliekam pie vakariem, rezervēsim laiku pa gaismu.
jvanks

PostPosted: Thu Sep 04, 2014 12:44 pm    Post subject: Reply with quote

Eduard, es tak zinu, ka šogad piespiedu kārtā ir tumsa, tāpēc jau adresēju savu izteikumu kā vēlmi nākamgad nodrošināt labākā laikā treniņus, lai ir pa gaismu.
Kalve
Organizators

PostPosted: Thu Sep 04, 2014 12:49 pm    Post subject: Reply with quote

jvanks wrote:
Eduard, es tak zinu, ka šogad piespiedu kārtā ir tumsa, tāpēc jau adresēju savu izteikumu kā vēlmi nākamgad nodrošināt labākā laikā treniņus, lai ir pa gaismu.

Es zinu, ka tu zini, bet varbūt kāds nezin.
PP

PostPosted: Thu Sep 04, 2014 6:16 pm    Post subject: Reply with quote

jvanks wrote:
Mans viedoklis:

1) Vakaru formāts ir ļoti ok, vienīgi jānodrošina, lai treniņu un ieskaites posmu laiki trasē būtu līdz tumsai (nepatīk un neredzu jēgu nakts posmam un braukšanai pa tumsu, kas ir arī dikti bīstami) bet, teiksim izšķirošais posms vai SUPERFINĀLS varētu notikt brīvdienā, kur tad arī tiek apbalvoti laureāti utt. Tāds festiņš visiem.

2) Uzskatu, ka auto ar drošības karkasiem ir jānodala atsevišķā ieskaitē. Pie tam, dugotajā grupā iedalījums pa klasēm varētu atšķirties no ielas mašīnām, jo dugotie pārsvarā ir piesaistīti nacionālajiem čempionātu reglamentiem, kas piemēram, nacionālās klases automašīnas padara minišosejā galīgi nekonkurētspējīgas...

3) Slikus nevajag, ne sportiniekiem, ne ieliniekiem. Lieki, dārgi, bezjēdzīgi. Uzskkatu, ka šogad atļauto riepu saraksts ir ok, ar dažiem izņēmumiem, kurus var atsevišķi atrunāt.

4) Mans piedāvājums dalījumam pa klasēm varētu būt:

Ielas auto:
līdz 1600 (ar domu, ka ar lēnākām un lētākām mašīnām varētu sākt trenēties tie, kas pašā braukšanas iemaņu sākumā un arī cīnīties par labāk vietām).
līdz 2000
līdz 3000
pārējie + turbo.

Sacīkšu auto:
līdz 1600
līdz 2000
visi pārējie + turbo

5) Un vēl - pieļauju, ka pirms ieskaites posmiem labāk ir rīkot nevis vienu, bet vismaz divus treniņus. Īpaši ja sanāk pa tumsu jau lielai daļai braukt, jo tad tie laimīgie, kas paspēj pa gaismu izbraukt ir priviliģētākā stāvoklī, kas nav pareizi.

tas pagaidām no manas puses viss Smile

Mans ieteikums par klasēm:

Ielas
1800 (līdz 1800)
2500 (virs 1800 līdz 2500)
3000+ (virs 2500 līdz ....)
OPEN

Ar šādu sadalījumu būs novērtsas divas šā gada klašu sadalījuma problēmas:
1. neproporcionāla konkurnece 3000 klasē (kur 2.0 dzinējiem ir jākonkurē ar 2.8 un lielākiem dzinējiem)
2. 3000+ klase - praktiski nav dalībnieki

Atbalstu ideju par noslēguma finālu - brīvdienas pasākuma formā, pārējie treniņi dienas gaismas formātā.

Sporta, ja tik cik šogad dalībnieku, nav jēga dalīt atsevišķi
Back to top
kristaps_

PostPosted: Fri Sep 05, 2014 8:56 am    Post subject: Reply with quote

Posmus varam atstāt pa vakariem, vienīgi zinu dažus labus dalībniekus, kas nedzīvo Rīgā vai tās apkārtnē un līdz ar to visdrīzākais nepiedalīsies.

Fināla gonku noteikti jātaisa brīvdienā.
Vienu gonku varētu uztaisīt citā trasē, ja to finansiāli var pavilkt, vienīgi tad jārēķinās, ka jābrauc uz leišiem vai Igauņiem.

Patreizējais riepu saraksts ir ok, tikai jāpaskatās, varbūt var pievienot kādus no jaunajiem riepu modeļiem.

Arī liekas, ka sporta auto pagaidām nebija tik daudz, lai dalītu atsevišķi.

Vēl var padomāt par svara ierobežojumiem klasē pēc dzinēja tilpuma, nevis uz visu klasi vienādu. Mani gan pašu tas īpaši neskar Mr. Green

Honda Civic Type R
Honda Prelude 3rd gen JDM H22A LSD E85
Back to top
jvanks

PostPosted: Fri Sep 05, 2014 4:30 pm    Post subject: Reply with quote

Kristap, par sporta runājot:

Varbūt šogad nav tik daudz to dalībnieku, jo citu klašu (izņemot tos kas te ir, un tie visi ir Super1600, jeb Kumho Chellange auto) nepiedalās, jo atbilstoši sagatavoti citām klasēm auto nav konkurētspējīgi ja vēl atdala ieliniekus no sporta? Smile

just say'n
gt99

PostPosted: Sat Sep 06, 2014 6:02 pm    Post subject: Reply with quote

kristaps_ wrote:
Patreizējais riepu saraksts ir ok, tikai jāpaskatās, varbūt var pievienot kādus no jaunajiem riepu modeļiem.

Kuri ir tie jaunie modeļi, kas nav sarakstā? Shocked Es pavasarī caurskatīju visu ražotāju peidāvājumu. Pie saraksta ir komentārs, ja redzat riepu, kas tur trūkst, dodiet ziņu (komentāra izskatā) es noteikti apskatīšos.

p.s. 2 litru nekonkurētspējīgs Opel? Es vēljoprojām atceros vasaras sprintā Evolūciju biedu - Mareka Opel Corsa Shocked
Back to top
kristaps_

PostPosted: Mon Sep 08, 2014 9:41 am    Post subject: Reply with quote

gt99 wrote:
kristaps_ wrote:

Kuri ir tie jaunie modeļi, kas nav sarakstā? Shocked Es pavasarī caurskatīju visu ražotāju peidāvājumu. Pie saraksta ir komentārs, ja redzat riepu, kas tur trūkst, dodiet ziņu (komentāra izskatā) es noteikti apskatīšos.

Nākamajā sezonā gan jau tādi būs.

Honda Civic Type R
Honda Prelude 3rd gen JDM H22A LSD E85
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Minisoseja.lv Forum Index -> Par Minišoseju All times are GMT + 3 Hours
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Page 1 of 7

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum